Facility Coordinator
Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger
Fredericia
Facility Coordinator søges
Vi glæder os til, at byde dig velkommen, som ønsker du at blive en del af CBRE GWS Danmark, hvis kunder altid er i højsædet! Vil du være med til at opretholde vores høje serviceniveau og medvirke til fortsat udvikling? Så er dette job måske noget for dig!
Hvad kan vi tilbyde dig?
Arbejdsopgaver der er mangfoldige og trækker på forskellige kvalifikationer og kompetencer. Arbejds¬kulturen er præget af en dynamisk, varierende og travl hverdag, hvor samarbejde, kommunikation og humor er afgørende for succes og kvalitet. Derfor skal du kunne arbejde selvstændigt og tage ansvar, når det kræves, og du vil komme til at arbejde i et team, hvor alle er meget afhængige af hinanden, hvor man benytter sig af hinandens kompetencer samt viden til, at sikre optimale løsninger og service.
Vores kommende kollega skal kunne se sig selv i:
At have ansvaret inden for dine arbejdsområder for en kunde beliggende i dit nærområde. Da CBRE er i konstant udvikling, er der på sigt allerede nu vished om, at de kunder du tager teten på, ændres og derfor er din tilgang til omstilling væsentlig.
At assistere med en række forskellige opgaver, der alle har til hensigt, at sikre en struktureret håndtering af de opgaver der varetages hos kunden, hvor kvalitet altid er i centrum. Arbejdet består blandt andet i, at oprette arbejds- samt indkøbsordre, håndtering af faktura samt leverandører, indmelderinger fra husets medarbejdere og meget mere. Ideen med Facility Coordinator rollen er, at det skal være ”hjertet i forretningen” samt være et kompetent videnscenter hvilket betyder, at du bliver involveret i rigtig mange forskellige opgaver.
De primære opgaver i stillingen er:
-Ejer af indkøbsordreprocessen.Oprette indkøbsordrer og vedligeholde en PO-tracker/logbog.
-Planlægning af reparationer, vedligeholdelse, koordinering og overvågning af projekter
-Daglige kontakt til kundens medarbejdere.
-Godkendelse af fakturaer.
-Finansiel rapportering.
-Leverandørstyring.
-Oprettelse af ledelsesrapportering.
-Varebestilling
Vi bestræber os på, at alle vores medarbejdere oplever succes i deres roller, hvorfor nedenstående er noget du kan identificere dig med:
Du er en person, som har en positiv tilgang til hverdagen og har et godt overblik, ved hele tiden at være på forkant med dine kunders og kollegaers behov og forventninger.
Vi forestiller os i den forbindelse af du har:
- En forkærlighed for administrative processer – og at drive dem
- Et overblik der gør, at du sjældent bliver slået ud af kurs når det går stærkt, eller noget ændres.
- Erfaring i den koordinerende, supporterende og administrative rolle – på den ene eller anden måde
- Du har øje for detaljer, og det, der driver dig, er at levere kvalitet.
- Du er villig til at arbejde "hands on", hvis og når det er nødvendigt.
Hvad kan vi tilbyde dig?
Du bliver en del af en stor international organisation, hvor respekt, integritet, service og dygtighed er adfærden i virksomheden
- En alsidig stilling i en global virksomhed
- Gode karrieremuligheder
- Løn i forhold til kvalifikationer, herunder pensionsordning og sundhedssikring.
Arbejdssted: Fredericia
Ugentlig arbejdstid: 37 timer.
Tiltrædelse: 15/4-2025
Bliv vores nye kollega:
Hvis du mener ovenstående kunne være noget for dig, ser vi frem til at modtage din ansøgning og CV senest den 28. februar 2024.
Vi indkalder løbende kandidater til samtale, hvorfor vi opfordrer dig til at ansøge så hurtigt som muligt. Stillingen kan være besat før ansøgningsfristens udløb.
Ønsker du yderligere information, eller har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Henning Stranda på følgende mail:
Alle◀ ansøgninger skal ske via vores e-rekrutteringsportal.
Facility Coordinator søgesFacility Coordinator søgesFacility Coordinator søgesFacility Coordinator søgesVi glæder os til, at byde dig velkommen, som ønsker du at blive en del af CBRE GWS Danmark, hvis kunder altid er i højsædet! Vil du være med til at opretholde vores høje serviceniveau og medvirke til fortsat udvikling? Så er dette job måske noget for dig!Vi glæder os til, at byde dig velkommen, som ønsker du at blive en del af CBRE GWS Danmark, hvis kunder altid er i højsædet! Vil du være med til at opretholde vores høje serviceniveau og medvirke til fortsat udvikling? Så er dette job måske noget for dig!Hvad kan vi tilbyde dig?Hvad kan vi tilbyde dig?Arbejdsopgaver der er mangfoldige og trækker på forskellige kvalifikationer og kompetencer. Arbejds¬kulturen er præget af en dynamisk, varierende og travl hverdag, hvor samarbejde, kommunikation og humor er afgørende for succes og kvalitet. Derfor skal du kunne arbejde selvstændigt og tage ansvar, når det kræves, og du vil komme til at arbejde i et team, hvor alle er meget afhængige af hinanden, hvor man benytter sig af hinandens kompetencer samt viden til, at sikre optimale løsninger og service.Arbejdsopgaver der er mangfoldige og trækker på forskellige kvalifikationer og kompetencer. Arbejds¬kulturen er præget af en dynamisk, varierende og travl hverdag, hvor samarbejde, kommunikation og humor er afgørende for succes og kvalitet. Derfor skal du kunne arbejde selvstændigt og tage ansvar, når det kræves, og du vil komme til at arbejde i et team, hvor alle er meget afhængige af hinanden, hvor man benytter sig af hinandens kompetencer samt viden til, at sikre optimale løsninger og service.Arbejdsopgaver der er mangfoldige og trækker på forskellige kvalifikationer og kompetencer. Arbejds¬kulturen er præget af en dynamisk, varierende og travl hverdag, hvor samarbejde, kommunikation og humor er afgørende for succes og kvalitet. Derfor skal du kunne arbejde selvstændigt og tage ansvar, når det kræves, og du vil komme til at arbejde i et team, hvor alle er meget afhængige af hinanden, hvor man benytter sig af hinandens kompetencer samt viden til, at sikre optimale løsninger og service.Arbejdsopgaver der er mangfoldige og trækker på forskellige kvalifikationer og kompetencer. Arbejds¬kulturen er præget af en dynamisk, varierende og travl hverdag, hvor samarbejde, kommunikation og humor er afgørende for succes og kvalitet. Derfor skal du kunne arbejde selvstændigt og tage ansvar, når det kræves, og du vil komme til at arbejde i et team, hvor alle er meget afhængige af hinanden, hvor man benytter sig af hinandens kompetencer samt viden til, at sikre optimale løsninger og service.
Vores kommende kollega skal kunne se sig selv i: Vores kommende kollega skal kunne se sig selv i: Vores kommende kollega skal kunne se sig selv i: Vores kommende kollega skal kunne se sig selv i:At have ansvaret inden for dine arbejdsområder for en kunde beliggende i dit nærområde. Da CBRE er i konstant udvikling, er der på sigt allerede nu vished om, at de kunder du tager teten på, ændres og derfor er din tilgang til omstilling væsentlig. At have ansvaret inden for dine arbejdsområder for en kunde beliggende i dit nærområde. Da CBRE er i konstant udvikling, er der på sigt allerede nu vished om, at de kunder du tager teten på, ændres og derfor er din tilgang til omstilling væsentlig. At have ansvaret inden for dine arbejdsområder for en kunde beliggende i dit nærområde. Da CBRE er i konstant udvikling, er der på sigt allerede nu vished om, at de kunder du tager teten på, ændres og derfor er din tilgang til omstilling væsentlig.At assistere med en række forskellige opgaver, der alle har til hensigt, at sikre en struktureret håndtering af de opgaver der varetages hos kunden, hvor kvalitet altid er i centrum. Arbejdet består blandt andet i, at oprette arbejds- samt indkøbsordre, håndtering af faktura samt leverandører, indmelderinger fra husets medarbejdere og meget mere. Ideen med Facility Coordinator rollen er, at det skal være ”hjertet i forretningen” samt være et kompetent videnscenter hvilket betyder, at du bliver involveret i rigtig mange forskellige opgaver. At assistere med en række forskellige opgaver, der alle har til hensigt, at sikre en struktureret håndtering af de opgaver der varetages hos kunden, hvor kvalitet altid er i centrum. Arbejdet består blandt andet i, at oprette arbejds- samt indkøbsordre, håndtering af faktura samt leverandører, indmelderinger fra husets medarbejdere og meget mere. Ideen med Facility Coordinator rollen er, at det skal være ”hjertet i forretningen” samt være et kompetent videnscenter hvilket betyder, at du bliver involveret i rigtig mange forskellige opgaver. At assistere med en række forskellige opgaver, der alle har til hensigt, at sikre en struktureret håndtering af de opgaver der varetages hos kunden, hvor kvalitet altid er i centrum. Arbejdet består blandt andet i, at oprette arbejds- samt indkøbsordre, håndtering af faktura samt leverandører, indmelderinger fra husets medarbejdere og meget mere. Ideen med Facility Coordinator rollen er, at det skal være ”hjertet i forretningen” samt være et kompetent videnscenter hvilket betyder, at du bliver involveret i rigtig mange forskellige opgaver.
De primære opgaver i stillingen er: De primære opgaver i stillingen er: De primære opgaver i stillingen er: De primære opgaver i stillingen er:-Ejer af indkøbsordreprocessen.Oprette indkøbsordrer og vedligeholde en PO-tracker/logbog.-Ejer af indkøbsordreprocessen.Oprette indkøbsordrer og vedligeholde en PO-tracker/logbog.-Ejer af indkøbsordreprocessen.Oprette indkøbsordrer og vedligeholde en PO-tracker/logbog.--Planlægning af reparationer, vedligeholdelse, koordinering og overvågning af projekter -Planlægning af reparationer, vedligeholdelse, koordinering og overvågning af projekter -Planlægning af reparationer, vedligeholdelse, koordinering og overvågning af projekter-Daglige kontakt til kundens medarbejdere.-Daglige kontakt til kundens medarbejdere.-Daglige kontakt til kundens medarbejdere.-Godkendelse af fakturaer.-Godkendelse af fakturaer.-Godkendelse af fakturaer.-Finansiel rapportering.-Finansiel rapportering.-Finansiel rapportering.-Leverandørstyring.-Leverandørstyring.-Leverandørstyring.-Oprettelse af ledelsesrapportering.-Oprettelse af ledelsesrapportering.-Oprettelse af ledelsesrapportering.-Varebestilling-Varebestilling-Varebestilling
Vi bestræber os på, at alle vores medarbejdere oplever succes i deres roller, hvorfor nedenstående er noget du kan identificere dig med:Vi bestræber os på, at alle vores medarbejdere oplever succes i deres roller, hvorfor nedenstående er noget du kan identificere dig med:Vi bestræber os på, at alle vores medarbejdere oplever succes i deres roller, hvorfor nedenstående er noget du kan identificere dig med:Vi bestræber os på, at alle vores medarbejdere oplever succes i deres roller, hvorfor nedenstående er noget du kan identificere dig med:
Du er en person, som har en positiv tilgang til hverdagen og har et godt overblik, ved hele tiden at være på forkant med dine kunders og kollegaers behov og forventninger.Du er en person, som har en positiv tilgang til hverdagen og har et godt overblik, ved hele tiden at være på forkant med dine kunders og kollegaers behov og forventninger.Du er en person, som har en positiv tilgang til hverdagen og har et godt overblik, ved hele tiden at være på forkant med dine kunders og kollegaers behov og forventninger.Vi forestiller os i den forbindelse af du har: Vi forestiller os i den forbindelse af du har: Vi forestiller os i den forbindelse af du har:- En forkærlighed for administrative processer – og at drive dem - En forkærlighed for administrative processer – og at drive dem - En forkærlighed for administrative processer – og at drive dem- Et overblik der gør, at du sjældent bliver slået ud af kurs når det går stærkt, eller noget ændres.- Et overblik der gør, at du sjældent bliver slået ud af kurs når det går stærkt, eller noget ændres.- Et overblik der gør, at du sjældent bliver slået ud af kurs når det går stærkt, eller noget ændres.- Erfaring i den koordinerende, supporterende og administrative rolle – på den ene eller anden måde- Erfaring i den koordinerende, supporterende og administrative rolle – på den ene eller anden måde- Erfaring i den koordinerende, supporterende og administrative rolle – på den ene eller anden måde- Du har øje for detaljer, og det, der driver dig, er at levere kvalitet.- Du har øje for detaljer, og det, der driver dig, er at levere kvalitet.- Du har øje for detaljer, og det, der driver dig, er at levere kvalitet.- Du er villig til at arbejde "hands on", hvis og når det er nødvendigt.- Du er villig til at arbejde "hands on", hvis og når det er nødvendigt.- Du er villig til at arbejde "hands on", hvis og når det er nødvendigt.
Hvad kan vi tilbyde dig? Hvad kan vi tilbyde dig? Hvad kan vi tilbyde dig? Hvad kan vi tilbyde dig?Du bliver en del af en stor international organisation, hvor respekt, integritet, service og dygtighed er adfærden i virksomhedenDu bliver en del af en stor international organisation, hvor respekt, integritet, service og dygtighed er adfærden i virksomhedenDu bliver en del af en stor international organisation, hvor respekt, integritet, service og dygtighed er adfærden i virksomheden- En alsidig stilling i en global virksomhed- En alsidig stilling i en global virksomhed- En alsidig stilling i en global virksomhed- Gode karrieremuligheder- Gode karrieremuligheder- Gode karrieremuligheder- Løn i forhold til kvalifikationer, herunder pensionsordning og sundhedssikring.- Løn i forhold til kvalifikationer, herunder pensionsordning og sundhedssikring.- Løn i forhold til kvalifikationer, herunder pensionsordning og sundhedssikring.
Arbejdssted: FredericiaArbejdssted: FredericiaArbejdssted: FredericiaArbejdssted: FredericiaUgentlig arbejdstid: 37 timer.Ugentlig arbejdstid: 37 timer.Ugentlig arbejdstid: 37 timer.Ugentlig arbejdstid: 37 timer.Tiltrædelse: 15/4-2025Tiltrædelse: 15/4-2025Tiltrædelse: 15/4-2025Tiltrædelse: 15/4-2025
Bliv vores nye kollega: Bliv vores nye kollega: Bliv vores nye kollega: Bliv vores nye kollega:Hvis du mener ovenstående kunne være noget for dig, ser vi frem til at modtage din ansøgning og CV senest den 28. februar 2024. Hvis du mener ovenstående kunne være noget for dig, ser vi frem til at modtage din ansøgning og CV senest den 28. februar 2024. Hvis du mener ovenstående kunne være noget for dig, ser vi frem til at modtage din ansøgning og CV senest den 28. februar 2024. Hvis du mener ovenstående kunne være noget for dig, ser vi frem til at modtage din ansøgning og CV senest den 28. februar 2024.
Vi indkalder løbende kandidater til samtale, hvorfor vi opfordrer dig til at ansøge så hurtigt som muligt. Stillingen kan være besat før ansøgningsfristens udløb.Vi indkalder løbende kandidater til samtale, hvorfor vi opfordrer dig til at ansøge så hurtigt som muligt. Stillingen kan være besat før ansøgningsfristens udløb.Vi indkalder løbende kandidater til samtale, hvorfor vi opfordrer dig til at ansøge så hurtigt som muligt. Stillingen kan være besat før ansøgningsfristens udløb.Vi indkalder løbende kandidater til samtale, hvorfor vi opfordrer dig til at ansøge så hurtigt som muligt. Stillingen kan være besat før ansøgningsfristens udløb.Ønsker du yderligere information, eller har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Henning Stranda på følgende mail: Ønsker◀ du yderligere information, eller har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Henning Stranda på følgende mail: Ønsker◀ du yderligere information, eller har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Henning Stranda på følgende mail: Ønsker◀ du yderligere information, eller har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Henning Stranda på følgende mail:
Alle ansøgninger skal ske via vores e-rekrutteringsportal.Alle ansøgninger skal ske via vores e-rekrutteringsportal.Alle ansøgninger skal ske via vores e-rekrutteringsportal.Alle ansøgninger skal ske via vores e-rekrutteringsportal.
Vi glæder os til, at byde dig velkommen, som ønsker du at blive en del af CBRE GWS Danmark, hvis kunder altid er i højsædet! Vil du være med til at opretholde vores høje serviceniveau og medvirke til fortsat udvikling? Så er dette job måske noget for dig!
Hvad kan vi tilbyde dig?
Arbejdsopgaver der er mangfoldige og trækker på forskellige kvalifikationer og kompetencer. Arbejds¬kulturen er præget af en dynamisk, varierende og travl hverdag, hvor samarbejde, kommunikation og humor er afgørende for succes og kvalitet. Derfor skal du kunne arbejde selvstændigt og tage ansvar, når det kræves, og du vil komme til at arbejde i et team, hvor alle er meget afhængige af hinanden, hvor man benytter sig af hinandens kompetencer samt viden til, at sikre optimale løsninger og service.
Vores kommende kollega skal kunne se sig selv i:
At have ansvaret inden for dine arbejdsområder for en kunde beliggende i dit nærområde. Da CBRE er i konstant udvikling, er der på sigt allerede nu vished om, at de kunder du tager teten på, ændres og derfor er din tilgang til omstilling væsentlig.
At assistere med en række forskellige opgaver, der alle har til hensigt, at sikre en struktureret håndtering af de opgaver der varetages hos kunden, hvor kvalitet altid er i centrum. Arbejdet består blandt andet i, at oprette arbejds- samt indkøbsordre, håndtering af faktura samt leverandører, indmelderinger fra husets medarbejdere og meget mere. Ideen med Facility Coordinator rollen er, at det skal være ”hjertet i forretningen” samt være et kompetent videnscenter hvilket betyder, at du bliver involveret i rigtig mange forskellige opgaver.
De primære opgaver i stillingen er:
-Ejer af indkøbsordreprocessen.Oprette indkøbsordrer og vedligeholde en PO-tracker/logbog.
-Planlægning af reparationer, vedligeholdelse, koordinering og overvågning af projekter
-Daglige kontakt til kundens medarbejdere.
-Godkendelse af fakturaer.
-Finansiel rapportering.
-Leverandørstyring.
-Oprettelse af ledelsesrapportering.
-Varebestilling
Vi bestræber os på, at alle vores medarbejdere oplever succes i deres roller, hvorfor nedenstående er noget du kan identificere dig med:
Du er en person, som har en positiv tilgang til hverdagen og har et godt overblik, ved hele tiden at være på forkant med dine kunders og kollegaers behov og forventninger.
Vi forestiller os i den forbindelse af du har:
- En forkærlighed for administrative processer – og at drive dem
- Et overblik der gør, at du sjældent bliver slået ud af kurs når det går stærkt, eller noget ændres.
- Erfaring i den koordinerende, supporterende og administrative rolle – på den ene eller anden måde
- Du har øje for detaljer, og det, der driver dig, er at levere kvalitet.
- Du er villig til at arbejde "hands on", hvis og når det er nødvendigt.
Hvad kan vi tilbyde dig?
Du bliver en del af en stor international organisation, hvor respekt, integritet, service og dygtighed er adfærden i virksomheden
- En alsidig stilling i en global virksomhed
- Gode karrieremuligheder
- Løn i forhold til kvalifikationer, herunder pensionsordning og sundhedssikring.
Arbejdssted: Fredericia
Ugentlig arbejdstid: 37 timer.
Tiltrædelse: 15/4-2025
Bliv vores nye kollega:
Hvis du mener ovenstående kunne være noget for dig, ser vi frem til at modtage din ansøgning og CV senest den 28. februar 2024.
Vi indkalder løbende kandidater til samtale, hvorfor vi opfordrer dig til at ansøge så hurtigt som muligt. Stillingen kan være besat før ansøgningsfristens udløb.
Ønsker du yderligere information, eller har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Henning Stranda på følgende mail:
Alle◀ ansøgninger skal ske via vores e-rekrutteringsportal.
Facility Coordinator søgesFacility Coordinator søgesFacility Coordinator søgesFacility Coordinator søgesVi glæder os til, at byde dig velkommen, som ønsker du at blive en del af CBRE GWS Danmark, hvis kunder altid er i højsædet! Vil du være med til at opretholde vores høje serviceniveau og medvirke til fortsat udvikling? Så er dette job måske noget for dig!Vi glæder os til, at byde dig velkommen, som ønsker du at blive en del af CBRE GWS Danmark, hvis kunder altid er i højsædet! Vil du være med til at opretholde vores høje serviceniveau og medvirke til fortsat udvikling? Så er dette job måske noget for dig!Hvad kan vi tilbyde dig?Hvad kan vi tilbyde dig?Arbejdsopgaver der er mangfoldige og trækker på forskellige kvalifikationer og kompetencer. Arbejds¬kulturen er præget af en dynamisk, varierende og travl hverdag, hvor samarbejde, kommunikation og humor er afgørende for succes og kvalitet. Derfor skal du kunne arbejde selvstændigt og tage ansvar, når det kræves, og du vil komme til at arbejde i et team, hvor alle er meget afhængige af hinanden, hvor man benytter sig af hinandens kompetencer samt viden til, at sikre optimale løsninger og service.Arbejdsopgaver der er mangfoldige og trækker på forskellige kvalifikationer og kompetencer. Arbejds¬kulturen er præget af en dynamisk, varierende og travl hverdag, hvor samarbejde, kommunikation og humor er afgørende for succes og kvalitet. Derfor skal du kunne arbejde selvstændigt og tage ansvar, når det kræves, og du vil komme til at arbejde i et team, hvor alle er meget afhængige af hinanden, hvor man benytter sig af hinandens kompetencer samt viden til, at sikre optimale løsninger og service.Arbejdsopgaver der er mangfoldige og trækker på forskellige kvalifikationer og kompetencer. Arbejds¬kulturen er præget af en dynamisk, varierende og travl hverdag, hvor samarbejde, kommunikation og humor er afgørende for succes og kvalitet. Derfor skal du kunne arbejde selvstændigt og tage ansvar, når det kræves, og du vil komme til at arbejde i et team, hvor alle er meget afhængige af hinanden, hvor man benytter sig af hinandens kompetencer samt viden til, at sikre optimale løsninger og service.Arbejdsopgaver der er mangfoldige og trækker på forskellige kvalifikationer og kompetencer. Arbejds¬kulturen er præget af en dynamisk, varierende og travl hverdag, hvor samarbejde, kommunikation og humor er afgørende for succes og kvalitet. Derfor skal du kunne arbejde selvstændigt og tage ansvar, når det kræves, og du vil komme til at arbejde i et team, hvor alle er meget afhængige af hinanden, hvor man benytter sig af hinandens kompetencer samt viden til, at sikre optimale løsninger og service.
Vores kommende kollega skal kunne se sig selv i: Vores kommende kollega skal kunne se sig selv i: Vores kommende kollega skal kunne se sig selv i: Vores kommende kollega skal kunne se sig selv i:At have ansvaret inden for dine arbejdsområder for en kunde beliggende i dit nærområde. Da CBRE er i konstant udvikling, er der på sigt allerede nu vished om, at de kunder du tager teten på, ændres og derfor er din tilgang til omstilling væsentlig. At have ansvaret inden for dine arbejdsområder for en kunde beliggende i dit nærområde. Da CBRE er i konstant udvikling, er der på sigt allerede nu vished om, at de kunder du tager teten på, ændres og derfor er din tilgang til omstilling væsentlig. At have ansvaret inden for dine arbejdsområder for en kunde beliggende i dit nærområde. Da CBRE er i konstant udvikling, er der på sigt allerede nu vished om, at de kunder du tager teten på, ændres og derfor er din tilgang til omstilling væsentlig.At assistere med en række forskellige opgaver, der alle har til hensigt, at sikre en struktureret håndtering af de opgaver der varetages hos kunden, hvor kvalitet altid er i centrum. Arbejdet består blandt andet i, at oprette arbejds- samt indkøbsordre, håndtering af faktura samt leverandører, indmelderinger fra husets medarbejdere og meget mere. Ideen med Facility Coordinator rollen er, at det skal være ”hjertet i forretningen” samt være et kompetent videnscenter hvilket betyder, at du bliver involveret i rigtig mange forskellige opgaver. At assistere med en række forskellige opgaver, der alle har til hensigt, at sikre en struktureret håndtering af de opgaver der varetages hos kunden, hvor kvalitet altid er i centrum. Arbejdet består blandt andet i, at oprette arbejds- samt indkøbsordre, håndtering af faktura samt leverandører, indmelderinger fra husets medarbejdere og meget mere. Ideen med Facility Coordinator rollen er, at det skal være ”hjertet i forretningen” samt være et kompetent videnscenter hvilket betyder, at du bliver involveret i rigtig mange forskellige opgaver. At assistere med en række forskellige opgaver, der alle har til hensigt, at sikre en struktureret håndtering af de opgaver der varetages hos kunden, hvor kvalitet altid er i centrum. Arbejdet består blandt andet i, at oprette arbejds- samt indkøbsordre, håndtering af faktura samt leverandører, indmelderinger fra husets medarbejdere og meget mere. Ideen med Facility Coordinator rollen er, at det skal være ”hjertet i forretningen” samt være et kompetent videnscenter hvilket betyder, at du bliver involveret i rigtig mange forskellige opgaver.
De primære opgaver i stillingen er: De primære opgaver i stillingen er: De primære opgaver i stillingen er: De primære opgaver i stillingen er:-Ejer af indkøbsordreprocessen.Oprette indkøbsordrer og vedligeholde en PO-tracker/logbog.-Ejer af indkøbsordreprocessen.Oprette indkøbsordrer og vedligeholde en PO-tracker/logbog.-Ejer af indkøbsordreprocessen.Oprette indkøbsordrer og vedligeholde en PO-tracker/logbog.--Planlægning af reparationer, vedligeholdelse, koordinering og overvågning af projekter -Planlægning af reparationer, vedligeholdelse, koordinering og overvågning af projekter -Planlægning af reparationer, vedligeholdelse, koordinering og overvågning af projekter-Daglige kontakt til kundens medarbejdere.-Daglige kontakt til kundens medarbejdere.-Daglige kontakt til kundens medarbejdere.-Godkendelse af fakturaer.-Godkendelse af fakturaer.-Godkendelse af fakturaer.-Finansiel rapportering.-Finansiel rapportering.-Finansiel rapportering.-Leverandørstyring.-Leverandørstyring.-Leverandørstyring.-Oprettelse af ledelsesrapportering.-Oprettelse af ledelsesrapportering.-Oprettelse af ledelsesrapportering.-Varebestilling-Varebestilling-Varebestilling
Vi bestræber os på, at alle vores medarbejdere oplever succes i deres roller, hvorfor nedenstående er noget du kan identificere dig med:Vi bestræber os på, at alle vores medarbejdere oplever succes i deres roller, hvorfor nedenstående er noget du kan identificere dig med:Vi bestræber os på, at alle vores medarbejdere oplever succes i deres roller, hvorfor nedenstående er noget du kan identificere dig med:Vi bestræber os på, at alle vores medarbejdere oplever succes i deres roller, hvorfor nedenstående er noget du kan identificere dig med:
Du er en person, som har en positiv tilgang til hverdagen og har et godt overblik, ved hele tiden at være på forkant med dine kunders og kollegaers behov og forventninger.Du er en person, som har en positiv tilgang til hverdagen og har et godt overblik, ved hele tiden at være på forkant med dine kunders og kollegaers behov og forventninger.Du er en person, som har en positiv tilgang til hverdagen og har et godt overblik, ved hele tiden at være på forkant med dine kunders og kollegaers behov og forventninger.Vi forestiller os i den forbindelse af du har: Vi forestiller os i den forbindelse af du har: Vi forestiller os i den forbindelse af du har:- En forkærlighed for administrative processer – og at drive dem - En forkærlighed for administrative processer – og at drive dem - En forkærlighed for administrative processer – og at drive dem- Et overblik der gør, at du sjældent bliver slået ud af kurs når det går stærkt, eller noget ændres.- Et overblik der gør, at du sjældent bliver slået ud af kurs når det går stærkt, eller noget ændres.- Et overblik der gør, at du sjældent bliver slået ud af kurs når det går stærkt, eller noget ændres.- Erfaring i den koordinerende, supporterende og administrative rolle – på den ene eller anden måde- Erfaring i den koordinerende, supporterende og administrative rolle – på den ene eller anden måde- Erfaring i den koordinerende, supporterende og administrative rolle – på den ene eller anden måde- Du har øje for detaljer, og det, der driver dig, er at levere kvalitet.- Du har øje for detaljer, og det, der driver dig, er at levere kvalitet.- Du har øje for detaljer, og det, der driver dig, er at levere kvalitet.- Du er villig til at arbejde "hands on", hvis og når det er nødvendigt.- Du er villig til at arbejde "hands on", hvis og når det er nødvendigt.- Du er villig til at arbejde "hands on", hvis og når det er nødvendigt.
Hvad kan vi tilbyde dig? Hvad kan vi tilbyde dig? Hvad kan vi tilbyde dig? Hvad kan vi tilbyde dig?Du bliver en del af en stor international organisation, hvor respekt, integritet, service og dygtighed er adfærden i virksomhedenDu bliver en del af en stor international organisation, hvor respekt, integritet, service og dygtighed er adfærden i virksomhedenDu bliver en del af en stor international organisation, hvor respekt, integritet, service og dygtighed er adfærden i virksomheden- En alsidig stilling i en global virksomhed- En alsidig stilling i en global virksomhed- En alsidig stilling i en global virksomhed- Gode karrieremuligheder- Gode karrieremuligheder- Gode karrieremuligheder- Løn i forhold til kvalifikationer, herunder pensionsordning og sundhedssikring.- Løn i forhold til kvalifikationer, herunder pensionsordning og sundhedssikring.- Løn i forhold til kvalifikationer, herunder pensionsordning og sundhedssikring.
Arbejdssted: FredericiaArbejdssted: FredericiaArbejdssted: FredericiaArbejdssted: FredericiaUgentlig arbejdstid: 37 timer.Ugentlig arbejdstid: 37 timer.Ugentlig arbejdstid: 37 timer.Ugentlig arbejdstid: 37 timer.Tiltrædelse: 15/4-2025Tiltrædelse: 15/4-2025Tiltrædelse: 15/4-2025Tiltrædelse: 15/4-2025
Bliv vores nye kollega: Bliv vores nye kollega: Bliv vores nye kollega: Bliv vores nye kollega:Hvis du mener ovenstående kunne være noget for dig, ser vi frem til at modtage din ansøgning og CV senest den 28. februar 2024. Hvis du mener ovenstående kunne være noget for dig, ser vi frem til at modtage din ansøgning og CV senest den 28. februar 2024. Hvis du mener ovenstående kunne være noget for dig, ser vi frem til at modtage din ansøgning og CV senest den 28. februar 2024. Hvis du mener ovenstående kunne være noget for dig, ser vi frem til at modtage din ansøgning og CV senest den 28. februar 2024.
Vi indkalder løbende kandidater til samtale, hvorfor vi opfordrer dig til at ansøge så hurtigt som muligt. Stillingen kan være besat før ansøgningsfristens udløb.Vi indkalder løbende kandidater til samtale, hvorfor vi opfordrer dig til at ansøge så hurtigt som muligt. Stillingen kan være besat før ansøgningsfristens udløb.Vi indkalder løbende kandidater til samtale, hvorfor vi opfordrer dig til at ansøge så hurtigt som muligt. Stillingen kan være besat før ansøgningsfristens udløb.Vi indkalder løbende kandidater til samtale, hvorfor vi opfordrer dig til at ansøge så hurtigt som muligt. Stillingen kan være besat før ansøgningsfristens udløb.Ønsker du yderligere information, eller har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Henning Stranda på følgende mail: Ønsker◀ du yderligere information, eller har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Henning Stranda på følgende mail: Ønsker◀ du yderligere information, eller har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Henning Stranda på følgende mail: Ønsker◀ du yderligere information, eller har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Henning Stranda på følgende mail:
Alle ansøgninger skal ske via vores e-rekrutteringsportal.Alle ansøgninger skal ske via vores e-rekrutteringsportal.Alle ansøgninger skal ske via vores e-rekrutteringsportal.Alle ansøgninger skal ske via vores e-rekrutteringsportal.
Information og data
Denne ledige stilling har jobtypen "Forretningsudvikler", og befinder sig i kategorien "Kommunikation, marketing, salg".
Arbejdsstedet er beliggende i Fredericia.
Jobbet er oprettet på vores service den 17.2.2025, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.
Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
- 24.03.2025
- Forretningsudvikler
- Fredericia
Lignende jobs
-
Project Manager til Automotive
Hos [xxxxx] Automation er vi på jagt efter en ny Projektleder – måske er det dig, der lige har færdiggjort studierne og er klar til at tage fat på din første (eller anden) karrieremulighed. Hvis du .- Forretningsudvikler
- Sydjylland
-
Forretningskonsulenter til Transportbranchen
Brænder du for at skabe sammenhæng mellem forretningsbehov og IT-løsninger, og mener du, at en dyb brancheforståelse er nøglen til at skabe mest mulig værdi for vores kunder? Så er det dig, vi..- Forretningsudvikler
- Kolding
-
Business Development / Asset Manager
Euro Pool System er førende serviceudbyder i forhold til logistik inden for genanvendelig standardemballage i den europæiske ferskvareforsyningskæde. Euro Pool System er fast besluttet på at drive .- Forretningsudvikler
- Kolding
-
Project Manager to lead and develop international ...
- Forretningsudvikler
- Esbjerg
Statistik over udbudte jobs som forretningsudviklere i Fredericia
Herunder ser du udviklingen i udbudte forretningsudvikler i Fredericia over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal forretningsudviklere.
Se flere statistikker her:
Statistik over udbudte jobs som forretningsudviklere i Fredericia over tid
Dato | Alle jobs som forretningsudviklere |
---|---|
29. marts 2025 | 2 |
28. marts 2025 | 2 |
27. marts 2025 | 2 |
26. marts 2025 | 2 |
25. marts 2025 | 2 |
24. marts 2025 | 2 |
23. marts 2025 | 2 |
22. marts 2025 | 2 |
21. marts 2025 | 2 |
20. marts 2025 | 2 |
19. marts 2025 | 2 |