CNC operatør med erfaring i 3D-modellering søges til Gørding

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Gørding

Vi søger for vores samarbejdspartner i Gørding, en dygtig CNC operatør, gerne med erfaring inden for 3D-modellering og opsætning af maskiner i produktionsmiljø. - Arbejdet indebærer derudover betjening CNC maskiner, samt udarbejdelse og tilpasning af 3D-modeller til kundetilpassede løsninger.

Om jobbet:

Der vil være en kombination af teknisk arbejde med CNC-maskiner, kundetilpassede produktløsninger og eventuelt muligheder for kreativ problemløsning i produktionsprocessen.

Du vil blive en del af holdet i en mindre virksomhed, og derfor også stor adspredelse i dine arbejdsopgaver, herunder bl.a.:

  • Betjening af CNC maskiner
  • Hjælpe med idriftsættelse af nye maskiner
  • Opsætning og justering af maskiner
  • Ad-hoc opgaver i produktionen
  • Tegne 3D modeller

Du tilbydes:

  • Medbestemmelse på arbejdspladsen
  • Selvstændigt arbejde
  • Fast job på en arbejdsplads med højt til loftet

Om dig:

  • Du er nysgerrig på teknologier/maskiner du ikke har kendskab til
  • Du har erfaring med CNC teknologi og 3D-modellering
  • Du har teknisk forståelse og praktisk snilde
  • Du taler og skriver dansk, samt grundlæggende engelsk færdigheder
  • Derudover forventer vi selvfølgelig du er mødestabil og tager ansvar for dine egne opgaver

Løn & ansættelsesforhold:

Arbejdstid: Mandag - torsdag 8:00 - 16:00, Fredag 8:00 - 15:00

Løn efter kvalifikationer

Du ansættes i et Try & Hire forløb, med henblik på fastansættelse efter endt forløb

Ansøgning og kontakt:

Er du interesseret i at søge stillingen, bedes du klikke på "Søg Stilling". Grundet GDPR, modtager vi kun ansøgninger via vores rekrutteringssystem. Ansøgninger og CV sendt via mail vil blive slettet og ikke registreret i vores system.

Hvis du ikke indkaldes til en samtale til den søgte stilling, vil du modtage et afslag via mail, derfor udelukker det selvfølgelig ikke, at du kan være det rette match til en anden stilling. Vi behandler ansøgninger løbende, derfor tillader vi os at fjerne annoncen, når stillingen er besat. Yderligere oplysninger om virksomheden vil blive delt med kandidater, der inviteres til samtale.

Facebook:

Følg også gerne vores facebookside

[xxxxx]
Kilde: [xxxxx]


Information og data

Denne ledige stilling har jobtypen "Hardwarespecialist", og befinder sig i kategorien "Informationsteknologi".

Arbejdsstedet er beliggende i Gørding.

Jobbet er oprettet på vores service den 12.11.2024, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
  • Hardwarespecialist
  • Gørding
  • Torsdag den 12. december 2024

Lignende jobs

  • Erfaren CNC-operatør/-programmør søges til moderne...

    Du har nu muligheden for at blive en del af et anerkendt møbel- og inventarsnedkeri; PN Snedkeri i Vejen specialiserer sig i skræddersyede inventarløsninger og designmøbler i særklasse. Din..
    • Hardwarespecialist
    • Sydjylland
    Få mere info
  • Senior Hardware Developer

    Want to influence the bigger picture? At [xxxxx], you can realise amazing innovations that keep people and society safe.Are you motivated by a versatile everyday life in an outgoing position, where .
    • Hardwarespecialist
    • Sønderborg
    Få mere info
  • Hardware Engineer

    Hardwarespecialist søges til organisation/virksomhed i 6000 Kolding
    • Hardwarespecialist
    • Kolding
    Få mere info
  • Infrastrukturspecialist til Team Hardware & System...

    Er du en erfaren specialist med en passion for drift af moderne IT-platforme og fejlsøgning? Ønsker du at spille en central rolle i udviklingen af vores 2. generation hostingplatform? Hvis ja, så .
    • Hardwarespecialist
    • Vejle
    Få mere info

Statistik over udbudte jobs som hardwarespecialister i Gørding

Herunder ser du udviklingen i udbudte hardwarespecialist i Gørding over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal hardwarespecialister.

Se flere statistikker her:
Statistik over udbudte jobs som hardwarespecialister i Gørding over tid

Dato Alle jobs som hardwarespecialister
23. marts 2025 1
22. marts 2025 1
21. marts 2025 1
20. marts 2025 1
19. marts 2025 1
18. marts 2025 1
17. marts 2025 1
16. marts 2025 1