Køkkenmedarbejdere til restaurant og GASTROGRILL KiTZCHEN, ...idyllisk i Middelfart
Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger
Middelfart
Dygtige KØKKENMEDARBEJDERE søges til vores restaurant og GASTROGRILL. KiTZCHEN ligger idyllisk i skoven i Middelfart og har snart 4 års fødselsdag.
Vi søger en 1 FULDTIDS og 1 deltids KØKKENMEDARBEJDERE, som brænder for at levere en god oplevelse til gæsterne, og som nyder at være en del af et godt team.
Vi har fra starten været et populært sted - og med mere end 11.000 følgere på Facebook og mere end 75.000 gæster forbi adressen, hvoraf 1/3 er i selve restauranten, er det klart at mange gæster kan lide at besøge os.
Jobbet vil være i dels i RESTAURANTEN og dels i GASTROGRILLEN. I RESTAURANTEN serverer vi 16 små TASTE RETTER og vi går op i, at lave mad fra bunden med respekt for den gode råvarer.
Dine opgaver vil være at preppe, køre service, samt hjælpe dine kollegaer på gulvet i ny og næ når det går stærkt.
Vi vil kvalitet, håndværk, folkelighed og vi vil ikke gå på kompromis. Der er fuld fart på forretningen hele sommeren hvor også mange sommerturister vælger at besøge os.
Det er vigtigt, at du har erfaring fra en lignende stilling, og har lyst til at give den gas!
Vores forretningsområder spænder lige fra: A la carte, barnedåb, selskaber, julefrokoster, nytårsmenuer osv.
I løbet af 2021 åbner vi også mikrobryggeri. Udendørs, om sommeren, i det vi kalder Køkkenhaven driver vi en GASTROGRILL med gourmet burgere og en ISBAR med håndlavet is og hjemmebagte vafler.
Vi går op i den ordentlige tone og arbejdsglæde.
Vi stræber efter, at være et sted hvor alle føler sig velkommen, grundet vores ærlighed, kvalitet, originalitet og nærvær, både som gæst og som medarbejder.
Vi forestiller os at du:
Vi tilbyder:
Arbejdstiden: 1 på fuld tid og 1 på deltid.
Start: Aftales nærmere
Vi glæder os til, at høre fra dig!
Send os en mail på: [email protected]
Hvis du ønsker flere oplysninger er du velkommen til at kontakte Jan, på 22118022
Information og data
Denne ledige stilling har jobtypen "Køkkenmedarbejder", og befinder sig i kategorien "Detail, Restauration og Hotel".
Arbejdsstedet er beliggende i Middelfart.
Jobbet er oprettet på vores service den 4.5.2021, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.
Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
- Køkkenmedarbejder
- Middelfart
- Søndag den 16. maj 2021
Lignende jobs
-
Køkkenmedarbejdere søges til Maximum og Restaurant...
[xxxxx] & Maximum er en del af en kædevirksomhed med dertilhørende restaurant The Grill. Kæden består i dag af 17 centre fordelt i hele Danmark. Vi leverer gode oplevelser til gæsterne med vor..- Køkkenmedarbejder
- Svendborg
-
Opvaskere søges til Maximum og Restaurant The Gril...
Står du og mangler et spændende fritidsjob? Har du lyst til at arbejde i et stærkt team af unge mennesker? Kan du arbejde efter skole og i weekenderne? Vil du være med til at give vores gæster en o..- Køkkenmedarbejder
- Svendborg
-
Kantinemedarbejder søges til [xxxxx] i Odense
Har du erfaring med at arbejde i et køkken, og trives du i et job, hvor der er plads til både ansvar og godt humør? Så læs videre! Vi søger lige nu en dygtig kantinemedarbejder til vores kantin..- Køkkenmedarbejder
- Odense
-
Køkkenassistent til Daginstitution Mælkevejen
Er du en glad, frisk og udadvendt person, og har du lyst til at give børnene gode madoplevelser? Så er et job som faglært/ufaglært køkkenassistent/ernæringsassistent i Mælkevejen måske noget for di..- Køkkenmedarbejder
- Fyn
Statistik over udbudte jobs som køkkenmedarbejdere i Middelfart
Herunder ser du udviklingen i udbudte køkkenmedarbejder i Middelfart over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal køkkenmedarbejdere.
Se flere statistikker her:
Statistik over udbudte køkkenmedarbejdere i Middelfart over tid
Dato | Alle jobs som køkkenmedarbejdere |
---|---|
6. februar 2025 | 1 |
5. februar 2025 | 1 |
4. februar 2025 | 1 |
3. februar 2025 | 1 |
2. februar 2025 | 1 |
1. februar 2025 | 1 |
31. januar 2025 | 1 |
30. januar 2025 | 1 |
29. januar 2025 | 1 |
28. januar 2025 | 1 |
27. januar 2025 | 1 |
26. januar 2025 | 1 |
25. januar 2025 | 1 |
24. januar 2025 | 1 |
23. januar 2025 | 1 |
22. januar 2025 | 1 |
21. januar 2025 | 1 |
20. januar 2025 | 1 |
19. januar 2025 | 1 |
18. januar 2025 | 1 |
17. januar 2025 | 1 |
16. januar 2025 | 1 |
15. januar 2025 | 1 |
14. januar 2025 | 1 |
13. januar 2025 | 1 |
12. januar 2025 | 3 |
11. januar 2025 | 3 |
10. januar 2025 | 3 |
9. januar 2025 | 3 |
8. januar 2025 | 3 |
7. januar 2025 | 3 |
Populære søgninger
Lignende søgeresultater
8 social- og sundhedshjælperelever til
med start 1. september 2021
Se alle populære søgninger