Tekniker til Hotel Royal, Aarhus

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Århus C

Til Hotel Royal i Aarhus søger vi en dygtig og stabil tekniker til at sørge for, at hotel og udenomsarealer altid står knivskarpt.

Er du løsningsorienteret og har du lyst til at blive en del af en organisation hvor tingene går stærkt, og hvor der altid er kort vej fra tanke til handling? Så er det måske dig vi søger til at sikre servicering og drift af ejendommen som huser Hotel Royal midt i Aarhus. Som tekniker bliver du en del af en mindre team som servicerer vores 7 hoteller i Nord- og Midtjylland. Du vil få ansvaret for Hotel Royal i Aarhus, men har kolleger på de andre hoteller til sparring og rådføring. Den rette kandidat har erfaring fra lignende stilling, og går op i at levere kvalitetsresultater som rammer indenfor opsatte budgetter og deadlines.

Jobbet indeholder følgende ansvarsområder:

  • Forefaldende teknisk-, håndværks- og oprydningsarbejde
  • Løbende vedligehold af bygningen både udvendigt og indvendigt
  • Kontakt med resten af facility teamet samt kontaktperson for eksterne håndværkere og leverandører

Vi tilbyder:

  • Et selvstændigt job på et veldrevet hotel i spændende omgivelser
  • Job i en virksomhed med stor erfaring og kendskab til branchen
  • En kvalitetsbevidst arbejdsplads med professionelle ansatte
  • En virksomhed, hvor der ikke er langt fra tanke til handling
  • Gode arbejdsforhold og fordelagtige personalerabatter i hele koncernen.

Vi forventer, at du:

  • Har erfaring som pedel, tekniker eller andet indenfor facility branchen
  • Er stabil og fleksibel
  • Er positiv og konstruktiv
  • Arbejder selvstændigt og tager ansvar

Lyder det som noget for dig, så ansøg via linket senest den 15-04-2023

Hvis du har spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Mia Lund Kollerup på [email protected]. Marker emnelinjen ”Tekniker til Hotel Royal, Aarhus”.

Arbejdssted: Hotel Royal.

Bühlmann

Historien om Bühlmann er historien om værtskab og gastronomi i særklasse. Anemette og Danni Bühlmann driver hoteller med fokus på unikke rammer, gastronomi og ansvarlighed overfor mennesker og miljø.

I dag omfatter Bühlmann syv hoteller i Jylland: Scheelsminde i Aalborg, Nørre Vosborg i Vemb, Airport Hotel i Aalborg, Villa Provence i Aarhus, Peak 12 Hotel i Viborg, Pier 5 i Aalborg og Royal i Aarhus. Alle hoteller er forskellige og har deres egne unikke særpræg, men arbejder alle ud fra de samme værdier: omhu, fleksibilitet, nærvær, passion og respekt for mennesker og miljø.

Kilde: Jobnet.dk


Information og data

Denne ledige stilling har jobtypen "Øvrige", og befinder sig i kategorien "Øvrige stillinger".

Arbejdsstedet er beliggende i Århus C.

Jobbet er oprettet på vores service den 1.4.2023, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
  • Øvrige
  • Århus C
  • Lørdag den 15. april 2023

Lignende jobs

  • Projektchef – NCC Byggeri Vest, Renovering

    Vil du stå i spidsen og lede store og komplekse renoveringsprojekter? Brænder du for at motivere og lede mennesker? Vil du opbygge dit eget team og være med til at skabe dit næste renoverings..
    • Øvrige
    • Århus
    Få mere info
  • Internship - Marine and Technical Engineer

    Then become part of one of Denmark’s leading engineering and R&D companies. As an intern at our office in Stilling, you will get an educational and challenging internship in a company providing con..
    • Øvrige
    • Århus
    Få mere info
  • Paid Social, Praktikant

    Øvrige søges til organisation/virksomhed i Århus
    • Øvrige
    • Århus
    Få mere info
  • PTC Creo/CAD Expert

    Do you have experience with 3D CAD systems and supporting innovation in digital engineering? Join [xxxxx] as a PTC Creo/CAD Expert to collaborate on advanced solutions, optimize processes, and con..
    • Øvrige
    • Århus
    Få mere info

Statistik over udbudte jobs som øvrige i Århus C

Herunder ser du udviklingen i udbudte øvrige i Århus C over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal øvrige.

Se flere statistikker her:
Statistik over udbudte øvrige i Århus C over tid

Dato Alle jobs som øvrige
3. februar 2025 51
2. februar 2025 52
1. februar 2025 55
31. januar 2025 52
30. januar 2025 52
29. januar 2025 50
28. januar 2025 52
27. januar 2025 50
26. januar 2025 48
25. januar 2025 49
24. januar 2025 48
23. januar 2025 50
22. januar 2025 54
21. januar 2025 49
20. januar 2025 50
19. januar 2025 49
18. januar 2025 50
17. januar 2025 50
16. januar 2025 49
15. januar 2025 50
14. januar 2025 45
13. januar 2025 46
12. januar 2025 44
11. januar 2025 43
10. januar 2025 41
9. januar 2025 38
8. januar 2025 36
7. januar 2025 36
6. januar 2025 39
5. januar 2025 42
4. januar 2025 43