Technical & Training Specialist søges til Nellemann Bilimport (KIA og MG)
Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger
Fredericia
Technical & Training Specialist søges til Nellemann Bilimport (KIA og MG)
Vil du være en del af en virksomhed, der med sine åbne og ærlige tilgang stræber efter at være branchens mest imødekommende – for forhandlere såvel som medarbejdere?
Nellemann Bilimport er en del af Nellemann Gruppen med hovedsæde i Fredericia samt et forhandlernet, der dækker hele landet med 49 individuelle forretninger. Nellemann Bilimport beskæftiger i dag ca. 45 medarbejdere.
Du kommer til at arbejde med:
- Du vil komme til at have en bred vifte af arbejdsopgaver, hvor du blandt andet kommer til at yde teknisk support til værkstederne hos vores forhandlere. Herudover vil du supportere værkstederne i forbindelse med problemløsninger samt være i løbende dialog med vores producenter herom. Opgaverne vil hovedsageligt være med MG, men også med Kia.
- Du vil ligeledes skulle planlægge og afholde enkelte kurser for vores forhandlere i samarbejde med det øvrige uddannelsesteam.
Hvem søger vi:
- Vi søger en positiv og udadvendt person med godt humør, der trives med en fri omgangstone blandt kollegaerne.
- Du skal have en teknisk baggrund og viden om biler, måske fra en tid som tekniker, værkfører eller teknisk rådgiver. Du skal være god til at formidle og viderebringe informationer både på skrift og i tale, samt kunne stå som formidler foran en større forsamling, både fysisk og foran kamera.
- Du skal være flydende i engelsk både i tale og på skrift.
Hvad tilbyder vi:
- Vi tilbyder en spændende stilling i vores Tekniske afdeling på vores hovedsæde beliggende på Hauløkkevej i Fredericia, hvor du bliver en del af et dynamisk team i et afslappet og uformelt arbejdsmiljø med gode kollegaer.
- Løn og vilkår efter kvalifikationer.
Ansøgning og kontaktinformationer
Har du lyst til at blive en del af Nellemann Gruppen, bedes du sende dit CV og din ansøgning til People Business Manager Camilla Veje Flintegaard via linket her senest ultimo april 2021, da vi forventer stillingen besat i denne måned.
Har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Head of Aftersales, Thomas Linning, på telefon 30 21 41 93.
Din henvendelse vil blive behandlet fortroligt. Du kan læse, hvordan vi behandler dine oplysninger her.
Information og data
Denne ledige stilling har jobtypen "Øvrige", og befinder sig i kategorien "Øvrige stillinger".
Arbejdsstedet er beliggende i Fredericia.
Jobbet er oprettet på vores service den 15.4.2021, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.
Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
- Øvrige
- Fredericia
Lignende jobs
-
Debitor- og kreditorassistenter – [xxxxx] i Brørup
Er du nysgerrig og undersøgende? Kan du lide at automatisere processer og dykke ned i detaljer? Har du en uddannelse indenfor økonomi og praktisk erfaring? Så har vi det helt rigtige job til dig.Er..- Øvrige
- Brørup
-
Bliv en del af [xxxxx] som Assistent i Global Purc...
Trives du med rutineopgaver, og motiveres du af at tage ansvar og sikre, at opgaverne følges helt til dørs? Har du samtidig lyst til at blive en del af en international virksomhed med en bred konta..- Øvrige
- Brørup
-
To formidlere til Kulturhuset Bispen
Vil du være med til at udvikle og formidle bibliotekets tilbud til voksne i [xxxxx]?Er du klar til at arbejde med mennesker og formidle litteratur og kultur på nye og spændende måde..- Øvrige
- Sydjylland
-
Funktionschef til Informationssikkerhed og complia...
Motiveres du af personaleledelse og er du faglig stærk i spændingsfeltet mellem ISO-standarder, jura, risikostyring, procesoptimering og compliance, og finder du softwaresikkerhed udfordrende og in..- Øvrige
- Vejle
Statistik over udbudte jobs som øvrige i Fredericia
Herunder ser du udviklingen i udbudte øvrige i Fredericia over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal øvrige.
Se flere statistikker her:
Statistik over udbudte øvrige i Fredericia over tid
Dato | Alle jobs som øvrige |
---|---|
6. februar 2025 | 26 |
5. februar 2025 | 26 |
4. februar 2025 | 25 |
3. februar 2025 | 25 |
2. februar 2025 | 26 |
1. februar 2025 | 26 |
31. januar 2025 | 28 |
30. januar 2025 | 28 |
29. januar 2025 | 27 |
28. januar 2025 | 28 |
27. januar 2025 | 27 |
26. januar 2025 | 29 |
25. januar 2025 | 29 |
24. januar 2025 | 29 |
23. januar 2025 | 26 |
22. januar 2025 | 24 |
21. januar 2025 | 24 |
20. januar 2025 | 21 |
19. januar 2025 | 21 |
18. januar 2025 | 21 |
17. januar 2025 | 22 |
16. januar 2025 | 23 |
15. januar 2025 | 23 |
14. januar 2025 | 23 |
13. januar 2025 | 26 |
12. januar 2025 | 28 |
11. januar 2025 | 28 |
10. januar 2025 | 28 |
9. januar 2025 | 26 |
8. januar 2025 | 26 |
7. januar 2025 | 27 |
Populære søgninger
Lignende søgeresultater
Salgsassistent til
Harte Syd
Tekniker hos
(Kolding)
Medarbejder med fokus på løn søges til
DANMARK i Odense
Se alle populære søgninger