Er du vores nye udviklingsorienterede og strukturerede Driftskoordinator?

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Frederiksberg

Er du god til procedurer, både til at følge dem og optimere dem? Er du samtidig service-minded og glad for tal? Så kom og vær med til at sørge for, at husets mange indkomne fakturaer og øvrige dokumenter bliver håndteret ikke bare rigtigt, men bedst muligt!

Jobbet til dig, der er nysgerrig med øje for detaljen

Som vores nye Driftskoordinator skal du være systematisk og have lysten til kontinuerligt at udvikle dine kompetencer. Du behøver ikke at være verdensmester fra start: vi skal nok hjælpe dig!

Du vil få en alsidig hverdag, hvor du kommer til at beskæftige dig med en bred vifte af administrative og regnskabsrelaterede opgaver, f.eks.:

  • Fakturahåndtering i Kofax, firewall og Unik Bolig
  • Månedlig og ad-hoc fakturering og kreditering
  • Fremsendelse af løntræk til firmaer i Company House
  • Igangsættelse af ejendomsdriftsaftaler
  • Opdatering af kontakter i Unik Bolig
  • Besvare interne såvel som eksterne spørgsmål

Hvem er vi?

Som Driftskoordinator bliver du en del af teamet Insurance & Accounting, som består af 7 erfarne og ambitiøse kollegaer. Vi har alle forskellig baggrund, men et fællestræk er stor faglighed og engagement i vores arbejde – og at vi går op i have en god og munter omgangstone.

Du bliver en del af en dynamisk afdeling med fokus på optimering og udvikling. Det er ikke for ingenting, at DEAS vil være de bedste! Og det er her, din grundighed og din nysgerrighed efter at se arbejdsopgaver på nye måder samt din flair for tal kommer i spil.

Har du lyst til at blive vores nye kollega?

Du kan være nyuddannet eller have erfaring – dit mindset og lyst til at prøve kræfter med opgaverne er det vigtigste.

Vi forestiller os, at vores nye kollega er jordnær, har smil på læben og er typen, der ikke går på kompromis med kvaliteten af sit arbejde. Du skal være selvstændig og samtidig være parat til at løfte i flok. Vi hjælper hinanden og ingen af os tøver med at spørge om hjælp, når det er nødvendigt for at komme godt i mål med opgaverne.

Hvad kan vi tilbyde dig?

Du bliver en del af en social arbejdsplads, hvor samarbejde og sammenhold prioriteres højt. Vi har fokus på, at tilfredse medarbejdere er forudsætningen for vores evne til at skabe værdi. Vi investerer i fællesskabet og har løbende sociale arrangementer i vores aktive personaleforening MIDEAS. Derudover har vi etableret DEAS Young Professionals, som er et netværk for vores unge talenter med det formål at skabe sammenhold og udvikling på tværs i organisationen.

Vi tilbyder fleksibilitet i dagligdagen, attraktive løn- og ansættelsesvilkår og en central beliggenhed på Frederiksberg, lige ved Flintholm station.

Send os din ansøgning:

Lyder jobbet som noget for dig? Så send os din ansøgning hurtigst muligt.Vi behandler ansøgninger løbende – og tager annoncen ned, når den rigtige er fundet.

Hvis du er interesseret i at høre mere om stillingen, er du meget velkommen til at kontakte Gitte Dahl Johansson på tlf.: +45 27 90 19 07.

Vi glæder os til at høre fra dig.


Information og data

Denne ledige stilling har jobtypen "Øvrige", og befinder sig i kategorien "Øvrige stillinger".

Arbejdsstedet er beliggende i Frederiksberg.

Jobbet er oprettet på vores service den 1.9.2022, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
  • Øvrige
  • Frederiksberg

Lignende jobs

  • Øvrige i Frederiksberg C

    Fri kontakt
    Se https://www.digitaldisruptionmedia.com/jobs/piccolinepiccolo-sges-snarest
    • Øvrige
    • Frederiksberg C
    Få mere info
  • Breakfast Host, deltid, Scandic Spectrum

    Fri kontakt
    Er du smilende, imødekommende, får ting til at ske og spreder god energi, så tror vi på, at du er vores nye Breakfast Host på Scandic Spectrum. Vi ved, at du ta’r ansvar og har ro i maven med det fulde overblik. Du er god til at byde vores gæster velkommen til morgenmaden med et smil og bidrager til en god start på dagen.
    • Øvrige
    • København
    Få mere info
  • Conference Host, fuldtid, Scandic Spectrum

    Fri kontakt
    Griber du mulighederne, har overblik og er god til at guide vores gæster, så tror vi på, at du er vores nye Conference Host på Scandic Spectrum. Vi ved, at du brænder for at gøre en forskel og har fokus på detaljerne. Og vi ved, at du får tingene til at ske og gerne sætter overliggeren lidt højere for at skabe en succes.
    • Øvrige
    • København
    Få mere info
  • Conference Host, fuldtid, Scandic Copenhagen

    Fri kontakt
    Griber du mulighederne, har overblik og er god til at guide vores gæster, så tror vi på, at du er vores nye Conference Host på Scandic Copenhagen. Vi ved, at du brænder for at gøre en forskel og har fokus på detaljerne. Og vi ved, at du får tingene til at ske og gerne sætter overliggeren lidt højere for at skabe en succes.
    • Øvrige
    • København
    Få mere info

Statistik over udbudte jobs som øvrige i Frederiksberg

Herunder ser du udviklingen i udbudte øvrige i Frederiksberg over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal øvrige.

Se flere statistikker her:
Statistik over udbudte øvrige i Frederiksberg over tid

Dato Alle jobs som øvrige
3. februar 2025 35
2. februar 2025 37
1. februar 2025 39
31. januar 2025 42
30. januar 2025 44
29. januar 2025 43
28. januar 2025 45
27. januar 2025 46
26. januar 2025 47
25. januar 2025 47
24. januar 2025 47
23. januar 2025 45
22. januar 2025 46
21. januar 2025 43
20. januar 2025 43
19. januar 2025 36
18. januar 2025 35
17. januar 2025 34
16. januar 2025 31
15. januar 2025 31
14. januar 2025 30
13. januar 2025 30
12. januar 2025 32
11. januar 2025 32
10. januar 2025 33
9. januar 2025 34
8. januar 2025 31
7. januar 2025 31
6. januar 2025 30
5. januar 2025 43
4. januar 2025 43