Engageret eftermarkedskonsulent søges – Super arbejdsplads haves

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Rødovre

Vi tilbyder dig en alsidig og selvstændig stilling som eftermarkedsspecialist i en branche, som du ved aldrig står stille.Du får en bred kontaktflade både internt i organisationen og med kunderne og leverandørerne, og vi lægger ekstremt meget vægt på, at ”Kunden i centrum” ikke bare er et citat, men noget vi udlever via de ting, vi siger og ikke mindst gør.Vi har 8 lokationer og dit skrivebord vil være at finde i Rødovre, som forhandler og servicerer Toyota.Dine primære arbejdsopgaver:
  • Ekspedition af reservedele til værksted, salgsafdeling samt eksterne kunder.
  • Pakke reservedele til værkstedet.
  • Diverse ad hoc-opgaver som følger på et reservedelslager.
  • Dine sekundære arbejdsopgaver:
  • Betjening af kunder på værkstedet.
  • Hjælpe med at lede et hold mekanikere, når vores værkfører er optaget.
  • Vi forventer, at:
  • Du er uddannet reservedelsekspedient og har min. 2 års erfaring.
  • Du har evt. snuset til værkfører-rollen - ikke et krav, men en klar fordel.
  • Du har høj faglig stolthed og er kvalitetsbevidst.
  • Du har kendskab til Toyota – ikke et krav, men en klar fordel.
  • Du er udviklings- og omstillingsparat.
  • Du kan arbejde selvstændigt.
  • Du kan håndtere alle kundetyper med et smil og har en topprofessionel tilgang.
  • Vi tilbyder:
  • En dynamisk arbejdsplads.
  • En dejlig travl hverdag, en uformel atmosfære og gode kolleger.
  • En hverdag fyldt med spændende udfordringer.
  • Attraktiv lønpakke med bl.a. sundhedsforsikring.
  • Ansøgning:Tiltrædelse efter aftale.Ønsker du yderligere info om stillingen, er du velkommen til at kontakte Benjamin Krejsing på [xxxxx] eller på[xxxxx].Hvis ovenstående har fanget din interesse, så send en ansøgning samt CV på mail til [xxxxx].Vi inviterer løbende kandidater til samtale. Finder vi den rette inden udløb af dette stillingsopslag, forbeholder vi os retten til at fjerne opslaget uden varsel.Vi glæder os til at høre fra dig.Om os:Krogsgaard-Jensen A/S er etableret i 1924 og er forhandler af Toyota, Renault og Dacia. Vi beskæftiger 130 engagerede kolleger fordelt på 8 lokationer i København N, Rødovre, Herlev, Birkerød, Farum og Gentofte, der har 3 lokationer.


    Information og data

    Denne ledige stilling har jobtypen "Øvrige", og befinder sig i kategorien "Øvrige stillinger".

    Arbejdsstedet er beliggende i Rødovre.

    Jobbet er oprettet på vores service den 29.3.2022, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

    Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
    • Øvrige
    • Rødovre

    Lignende jobs

    • Øvrige i Frederiksberg C

      Fri kontakt
      Se https://www.digitaldisruptionmedia.com/jobs/piccolinepiccolo-sges-snarest
      • Øvrige
      • Frederiksberg C
      Få mere info
    • Conference Host, fuldtid, Scandic Spectrum

      Fri kontakt
      Griber du mulighederne, har overblik og er god til at guide vores gæster, så tror vi på, at du er vores nye Conference Host på Scandic Spectrum. Vi ved, at du brænder for at gøre en forskel og har fokus på detaljerne. Og vi ved, at du får tingene til at ske og gerne sætter overliggeren lidt højere for at skabe en succes.
      • Øvrige
      • København
      Få mere info
    • Conference Host, fuldtid, Scandic Copenhagen

      Fri kontakt
      Griber du mulighederne, har overblik og er god til at guide vores gæster, så tror vi på, at du er vores nye Conference Host på Scandic Copenhagen. Vi ved, at du brænder for at gøre en forskel og har fokus på detaljerne. Og vi ved, at du får tingene til at ske og gerne sætter overliggeren lidt højere for at skabe en succes.
      • Øvrige
      • København
      Få mere info
    • HR-administrator til kursus og uddannelse

      Fri kontakt
      HR-administrator til kursus og uddannelse i København. Du er grundig til fingerspidserne og har et stort planlægningsgen. Du holder af at være i kontakt med og koordinere med mange forskellige mennesker på alle niveauer.
      • Øvrige
      • København
      Få mere info

    Statistik over udbudte jobs som øvrige i Rødovre

    Herunder ser du udviklingen i udbudte øvrige i Rødovre over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal øvrige.

    Se flere statistikker her:
    Statistik over udbudte øvrige i Rødovre over tid

    Dato Alle jobs som øvrige
    10. februar 2025 14
    9. februar 2025 13
    8. februar 2025 14
    7. februar 2025 14
    6. februar 2025 13
    5. februar 2025 13
    4. februar 2025 13
    3. februar 2025 11
    2. februar 2025 11
    1. februar 2025 11
    31. januar 2025 11
    30. januar 2025 10
    29. januar 2025 11
    28. januar 2025 10
    27. januar 2025 11
    26. januar 2025 11
    25. januar 2025 11
    24. januar 2025 11
    23. januar 2025 12
    22. januar 2025 13
    21. januar 2025 13
    20. januar 2025 14
    19. januar 2025 13
    18. januar 2025 13
    17. januar 2025 13
    16. januar 2025 13
    15. januar 2025 12
    14. januar 2025 13
    13. januar 2025 14
    12. januar 2025 15
    11. januar 2025 16