Lønkoordinator søges til [xxxxx]

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

København SV

Vil du være en del af et team, der lægger vægt på faglighed , og ønsker du at have en hverdag fyldt med nye udviklingsmuligheder? Er du samarbejdsorienteret og har sans for detaljen? Så er det dig vi søger!

Vi søger en ny kollega, der vil indgå i vores lønteam, som håndterer månedslønninger til vores ca. 1.500 medarbejdere i kab-Fællesskabet.

Hvad bliver du en del af?
Du bliver en del af lønteamet som består af seks dygtige og engagerede medarbejdere, der sammen sikrer et solidt set-up og effektivt håndterer lønfunktionen i kab-Fællesskabet. Vi har en travl hverdag med mange bolde i luften, og sætter alle pris på et godt grin i hverdagen.

Hvad skal du lave?
Som en del af lønadministrationen vil du arbejde med oprettelse og ændringer af stamdata på medarbejdere, håndtering af henvendelser fra ledere og medarbejdere omkring løn, fravær, ferie mv. Du får mulighed for at specialisere dig indenfor lønområdet.

Disse opgaver løser du med et udpræget kundeorienteret fokus og du forstår at give en god service både via telefon og på e-mail. Det er vigtigt, at du kan arbejde selvstændigt, men samtidig ikke er bleg for at tage imod hjælp eller give en hjælpende hånd med, da vi løfter i flok.

Vi arbejder løbende med at digitalisere vores arbejdsprocesser til gavn for både vores trivsel, effektivitet og kundeorientering.
Det er en fordel at du har praktisk erfaring med løn til funktionærer, afstemninger og bogføringer samt varetage diverse ad hoc-opgaver.

Kendskab til et lønsystem er en fordel, vi bruger Epos Løn, men det er ikke et krav, bare du har relevant erfaring fra økonomi- eller lønfunktion, så skal vi nok lære dig op.

Det praktiske
Løn- og ansættelsesvilkår er i henhold til gældende overenskomst på området med gældende lokalaftale. Dit arbejdssted vil være Enghavevej 81, hvor vi lige har opført et nyt, flot og bæredygtigt domicil. Vi har flekstidsordning og der vil være mulighed for hjemmearbejde 1-2 dage om ugen.

Vi holder løbende samtaler og tillader os derfor at tage stillingsopslaget ned når den rette kandidat er fundet, så lyder stillingen som noget for dig, så vi vil glæde os over at modtage din ansøgning snarest muligt.

Vi ser gerne, at du kan starte hurtigst muligt, men vi venter gerne på den rette kandidat.

Hvis du vil vide mere om stillingen, så er du velkommen til at kontakte Teamchef for Løn, Pernille Theut, på telefon 3838 1972.

Vi glæder os til at læse din ansøgning og CV!


Information og data

Denne ledige stilling har jobtypen "Øvrige", og befinder sig i kategorien "Øvrige stillinger".

Arbejdsstedet er beliggende i København SV.

Jobbet er oprettet på vores service den 24.3.2022, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
  • Øvrige
  • København SV

Lignende jobs

  • Breakfast Host, deltid, Scandic Spectrum

    Fri kontakt
    Er du smilende, imødekommende, får ting til at ske og spreder god energi, så tror vi på, at du er vores nye Breakfast Host på Scandic Spectrum. Vi ved, at du ta’r ansvar og har ro i maven med det fulde overblik. Du er god til at byde vores gæster velkommen til morgenmaden med et smil og bidrager til en god start på dagen.
    • Øvrige
    • København
    Få mere info
  • Conference Host, fuldtid, Scandic Spectrum

    Fri kontakt
    Griber du mulighederne, har overblik og er god til at guide vores gæster, så tror vi på, at du er vores nye Conference Host på Scandic Spectrum. Vi ved, at du brænder for at gøre en forskel og har fokus på detaljerne. Og vi ved, at du får tingene til at ske og gerne sætter overliggeren lidt højere for at skabe en succes.
    • Øvrige
    • København
    Få mere info
  • Conference Host, fuldtid, Scandic Copenhagen

    Fri kontakt
    Griber du mulighederne, har overblik og er god til at guide vores gæster, så tror vi på, at du er vores nye Conference Host på Scandic Copenhagen. Vi ved, at du brænder for at gøre en forskel og har fokus på detaljerne. Og vi ved, at du får tingene til at ske og gerne sætter overliggeren lidt højere for at skabe en succes.
    • Øvrige
    • København
    Få mere info
  • HR-administrator til kursus og uddannelse

    Fri kontakt
    HR-administrator til kursus og uddannelse i København. Du er grundig til fingerspidserne og har et stort planlægningsgen. Du holder af at være i kontakt med og koordinere med mange forskellige mennesker på alle niveauer.
    • Øvrige
    • København
    Få mere info

Statistik over udbudte jobs som øvrige i København SV

Herunder ser du udviklingen i udbudte øvrige i København SV over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal øvrige.

Se flere statistikker her:
Statistik over udbudte øvrige i København SV over tid

Dato Alle jobs som øvrige
6. februar 2025 24
5. februar 2025 22
4. februar 2025 22
3. februar 2025 22
2. februar 2025 22
1. februar 2025 23
31. januar 2025 29
30. januar 2025 28
29. januar 2025 31
28. januar 2025 31
27. januar 2025 30
26. januar 2025 30
25. januar 2025 30
24. januar 2025 31
23. januar 2025 30
22. januar 2025 28
21. januar 2025 26
20. januar 2025 29
19. januar 2025 27
18. januar 2025 27
17. januar 2025 27
16. januar 2025 26
15. januar 2025 25
14. januar 2025 24
13. januar 2025 23
12. januar 2025 23
11. januar 2025 23
10. januar 2025 24
9. januar 2025 23
8. januar 2025 22
7. januar 2025 19