Souschef
Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger
Østjylland
Vi søger lige nu en ekstra souschef til vores REMA 1000 Dronningborg
Da butikken er i vækst og vi har rygende travlt, søger vi lige nu en ekstra souschef til vores team.
Som souschef i REMA 1000 vil du fungere som købmandens højre hånd og stedfortræder med direkte reference til Købmanden. REMA 1000 har i dag mere end 350 butikker i Danmark. Så hvis du sammen med købmanden har mod på at stå i spidsen for at drive butikken under Danmarks bedste dagligvarekoncept, så er muligheden her.
Dine arbejdsopgaver vil være både praktiske såvel som ledelsesorienterede. Du skal arbejde med vareopfyldning, disponering og sortimentspleje, så butikken altid fremstår indbydende og overskuelig.
En anden vigtig opgave som souschef er at motivere og lede vores dygtige medarbejdere, så I sammen kan give kunderne en god oplevelse, når de handler i vores REMA 1000. Du skal som souschef være medvirkende til at udvikle vores butik og fastholde dens position som områdets foretrukne indkøbssted.
Vi stræber altid efter at give de bedste oplevelser i vores REMA 1000 butikker, og derfor er det vigtigt hver dag at arbejde ud fra forståelsen af, at kunden er vores øverste chef. I vores butikker er kundeservicen altid en topprioritet, og det skal være en medvirkende faktor til, at vores REMA 1000 bliver lokalområdets foretrukne dagligvarebutik.
En anden vigtig opgave som souschef i din REMA 1000 er at motivere og lede dine dygtige kolleger, så I sammen kan give kunderne en god oplevelse, når de handler hos os. Vi efterlever et stærkt værdisæt, som ikke bare hænger på døren. Blandt andet lyder tre af vores værdier, at vi skal have det morsomt og lønsomt, og at vi snakker med hinanden og ikke om hinanden. Og så er kunden vores øverste chef.
Dig som souschef i REMA 1000
Som person skal du være positiv og offensiv i din tilgang til arbejdet, og du skal trives i et miljø, hvor der er fart på hverdagen. Du er ansvarsbevidst, selvstændig og besidder en god portion erfaring fra detailhandlen. Rent praktisk indebærer jobbet skiftende arbejdstider efter aftale, og du må forvente en weekendvagt hver 2.-3. uge.
Vi tilbyde et selvstændigt og udviklende job, hvor du vil komme til at arbejde i et koncept, hvor du bliver værdsat og får mulighed for at afprøve egne ideer. Du må gerne være ambitiøs, og på sigt måske ønske selv at blive købmand i en af vores REMA 1000 butikker.
Vil du vide mere om jobbet som souschef er du altid velkommen til at kigge ned forbi butikken og tage en snak med Købmanden. Vi ser frem til at modtage din ansøgning.
Vi vurderer ansøgningerne løbende, og jobannoncen kan derfor blive fjernet inden ansøgningsfristen, hvis vi har tilstrækkeligt med ansøgere til stillingen.
Information og data
Denne ledige stilling har jobtypen "Afdelingsleder", og befinder sig i kategorien "Ledelse og personale".
Arbejdsstedet er beliggende i Østjylland
Jobbet er oprettet på vores service den 21.5.2021, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.
Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
- Afdelingsleder
- Østjylland
- Søndag den 20. juni 2021
Lignende jobs
-
Head of Global Commercial Development
- Afdelingsleder
- Juelsminde
-
Senior Backend Developer
Are you ready to step into a Company with a vision to be the Global Leader of Sustainable Energy Solutions and take on an important role as Senior Backend Developer? Digital Solutions & Dev..- Afdelingsleder
- Århus
-
Senior Project Manager
Management | Full-Time | Project Portfolio Management We’re looking for a Senior Project Manager to handle software development projects that enhance the efficiency and safety of [xxxxx] turb..- Afdelingsleder
- Århus
-
Change Manager
Now you can join a highly-respected sustainable company in a fast-developing industry. Do you have experience as a Change Manager? Do you want to take your personal and professional career to the n..- Afdelingsleder
- Århus
Statistik over udbudte jobs som afdelingsleder i Østjylland
Herunder ser du udviklingen i udbudte afdelingsleder i Østjylland over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal afdelingsleder i Østjylland.
Se flere statistikker her:
Statistik over udbudte afdelingsleder i Østjylland over tid
Dato | Alle jobs som afdelingsleder |
---|---|
4. februar 2025 | 123 |
3. februar 2025 | 125 |
2. februar 2025 | 126 |
1. februar 2025 | 120 |
31. januar 2025 | 131 |
30. januar 2025 | 132 |
29. januar 2025 | 131 |
28. januar 2025 | 130 |
27. januar 2025 | 129 |
26. januar 2025 | 126 |
25. januar 2025 | 126 |
24. januar 2025 | 125 |
23. januar 2025 | 116 |
22. januar 2025 | 116 |
21. januar 2025 | 112 |
20. januar 2025 | 108 |
19. januar 2025 | 112 |
18. januar 2025 | 114 |
17. januar 2025 | 114 |
16. januar 2025 | 117 |
15. januar 2025 | 112 |
14. januar 2025 | 121 |
13. januar 2025 | 122 |
12. januar 2025 | 124 |
11. januar 2025 | 124 |
10. januar 2025 | 123 |
9. januar 2025 | 117 |
8. januar 2025 | 111 |
7. januar 2025 | 108 |
6. januar 2025 | 116 |
5. januar 2025 | 116 |
Populære søgninger
Lignende søgeresultater
Planlægger til
's såsædsfabrik i Hasselager
Risikoanalytikere til
s overvågning af vareforsendelser ind i EU
Timelønnet Sælger til
i Randers
Se alle populære søgninger